Kupno ciężarówki oraz elementów dodatkowych – czy nowe zawsze znaczy lepsze?

Posted on 12/12/2018 7:27am

Ciężki sprzęt to fundament dla powszedniego działania przedsiębiorstw nie tylko produkcyjnych, chociaż to w przeważającej ilości ich sfera. Nabycie auta ciężarowego kłopotliwym nie jest.


Elewacja klinkierowa
Author: Röben Polska
Source: Röben Polska
Na rynku funkcjonuje wiele punktów oferujących sprzedaż samochodów ciężarowych w bardzo rozległym spektrum zarówno pod kątem rodzajowym jak i ceny. Obmyślając zakup „nowego” auta do swojej firmowej floty należy jednak zawsze liczyć się z sporymi kosztami. Na szczęście dowolny przedsiębiorca jest zdolny znacznie zniwelować te koszty przez pełne dookreślenie zakresu swoich potrzeb i zdolności finansowych. Często zapomina się o istniejących opcjach pobocznych przy zakupywaniu profesjonalnych sprzętów – a auta ciężarowe do takich należą. Sprzedaż samochodów ciężarowych w naszym kraju to swego rodzaju świat sam w sobie - . W obszarze wielu miast co rusz dostrzec można auto – komis lub giełdę samochodową. Wzięcie samochodu w leasing lub zakup zamortyzowanego już modelu stanowi również możliwe wyjście. Oczywiście można nabyć nowy samochód ciężarowy, jednak na tego typu rozwiązanie decyduje się niewielu polskich przedsiębiorców. Czemu? Cena – która jest zdolna osiągać astronomiczne pułapy, gdzie za jedno „salonowe” auto da się zakupić dwie maszyny.


[
P.H.U.
Author: Stolbud Włoszczowa S.A.
Source: Stolbud Włoszczowa S.A.


Większość firm w Polsce działa w sferze średniej i mikro. W związku z tym wydatki powiązane z kupnem nie tyle samych samochodów, ale i dodatków jak np. naczepy ciężarowe są dokładnie obmyślane. Nowe nie zawsze oznacza lepsze w długoterminowym rozrachunku. Kiedy np. każde auto z posiadanej floty, potrzebuje dodatkowych dopełnień jak naczepy (rekomendują nas) ciężarowe – to koszty ekspresowo wzrastają.


Przejrzenie wszystkich dostępnych opcji, jakie gwarantuje współczesny rynek pozwoli nie tylko na oszczędzenie pieniędzy, ale również na bardziej konkurencyjne funkcjonowanie danej firmy.

Tags: ceny, auta, rozwiązanie, efekt